Były krytyk Bitcoin teraz mówi, że Bitcoin jest krytyczny dla każdego portfela inwestycyjnego – oto dlaczego

Strateg portfolio i współprowadzący badania w Bernstein Research, Inigo Fraser Jenkins, po dwóch latach krytyki wreszcie zmienił zdanie na temat wartości Bitcoina.

Jenkins, który kiedyś powiedział, że Bitcoin nie ma miejsca w żadnym portfelu inwestycyjnym, zrewidował swój pogląd i oświadczył, że każdy inwestor powinien rozważyć dodanie Bitcoin Billionaire do swojego portfela.

„Zmieniłem zdanie na temat roli Bitcoin’a w alokacji aktywów“, powiedział Jenkins w nocie do swoich klientów.

Uwagi pojawiły się, gdy Bitcoin przekroczył swój rekordowy poziom z 2017 roku, nieco poniżej 20.000 dolarów, po podróży rajdowej, która rozpoczęła się tuż przed jego trzecią połówką w maju. Bitcoin odnotował 160% wzrost od początku roku jako jeden z najlepszych aktywów cyfrowych, szczególnie w drugiej połowie 2020 roku.

Coronavirus Pandemic Shifted Dynamics in Favor of Bitcoin

Jenkins powiedział, że jego zmieniona perspektywa nie opiera się tylko na trwającym rajdzie Bitcoinów. Kilka czynników otaczają jego nowo odkryty szacunek dla najwyższej klasy monety na rynku kryptograficznym. Po pierwsze, powiedział, że Coronavirus odegrał dużą rolę w zmianie dynamiki na korzyść Bitcoina.

Polityka w zakresie ochrony środowiska, poziom zadłużenia, a także zwiększona różnorodność opcji sprawiły, że Bitcoin stał się niezwykle atrakcyjny jako atut.

Pandemia nie tylko wprowadziła niezaprzeczalną korelację pomiędzy Bitcoinem a innymi sklepami z wartościami, ale także pokazała niezależną regenerację Bitcoinu i jego preferencje w stosunku do zapasów i kamieni szlachetnych.

Ekspansja fiskalna waluty fiatowej zwiększyła szanse na inflację i zwiększenie podatków, w okresie, gdy podaż Bitcoinu została zmniejszona o połowę.

Według Jenkinsa, te czynniki zwiększą popyt na Bitcoin, ale jest haczyk, ponieważ istnieje możliwość, że popyt ten może zahamować wzrost wartości Bitcoinu i będzie wiązał się z zaangażowaniem rządów.

Większa rola, jaką rządy będą prawdopodobnie odgrywać w gospodarkach, sprawia, że Kryptończycy są potencjalnie bardziej atrakcyjni.

Stwierdził, że rynek kryptograficzny skorzysta na tym, jak scentralizowana kontrola rządów nad szerszymi decyzjami gospodarczymi wpłynie na walutę fiat i inflację. Jednak ten sam czynnik, który mógłby uatrakcyjnić waluty kryptońskie, może działać przeciwko nim.

„Te same siły mogą również utrudniać funkcjonowanie kryptońskiego rynku. Jeśli przeszkodzą one w realizacji polityki, to rządy mogą próbować je ograniczać“.

Najlepsze atrakcyjne cechy walut kryptograficznych okazały się irytujące dla decydentów politycznych. Dlatego, „Kryptończycy mają miejsce w alokacji aktywów…. tak długo, jak są one legalne.“

Jenkins: Hodl Bitcoin

Dodał również, że w ciągu trzech lat Bitcoin zmienił się, a jego zmienność znacznie się zmniejszyła, czyniąc go bardziej atrakcyjnym jako magazyn wartości. Jenkins doradza inwestorom, aby dodali Bitcoin do swojego portfela i utrzymywali go przez długi okres czasu. Powinni oni być właścicielami Bitcoinu, gdy zakłada się, że średnia miesięczna stopa zwrotu wynosi powyżej 3%.

Jednakże, w świetle ostatniego rajdu, badacz powiedział, że Bitcoin jest na lekkim wycofaniu, ale długoterminowi posiadacze nie powinni się martwić.